Pred nami je víkend a s ním aj výber filmov na voľné dni. V televízii nás čakajú kvalitné filmy s Russellom Croweom. Ak máte chuť na filmovú produkciu mimo pohodlia svojho domova, v kinách Mladosť, Lumiere a Film Europe je pripravená prehliadka snímok z filmových festivalov z Benátok, Berlína a Cannes.

PIATOK

Oscarový film z roku 1997 L.A. – Utajené skutočnosti nám približuje príbeh z 50. rokov minulého storočia. Muži z oddelenia vrážd a z protidrogového niekedy spolu spolupracujú, inokedy zasa nie. Pri odhaľovaní vrážd používajú rozličné metódy. Je to snímka s hviezdnym obsadením v hlavných úlohách s Kevinom Spaceym a Russellom Croweom. Je to jedna z prvých Croweových úspešných snímok, ktoré sa zapísali do pamäti divákov. Film L.A. – Utajené skutočnosti odvysiela Jednotka o 22:10.

Rímsky generál Maximus sa postará o ďalšie víťazstvo nad germánskymi kmeňmi. Po tejto vojne sa už mieni stiahnuť a viesť pokojný život so ženou a synom. Vládca Marcus Aurelius zomiera a chce Maxima požiadať, aby sa stal vládcom on. To sa ale nepáči jeho synovi Commodusovi, ktorý chce dať Maxima zabiť. Našťastie sa mu podarí uniknúť smrti, ale dostáva sa do gladiátorskej školy. V aréne je skoro neporaziteľný a jeho sláva rastie. Keď sa vracia do Ríma, chce rozpustiť senát, na to však potrebuje získať si na svoju stranu ľud. Film Gladiátor opäť s Russellom Croweom sa začne o 23:20 na TV JOJ a v sobotu pôjde repríza o 20:30 na TV JOJ Plus.

Fotograf Matúš Zajac vystavuje od piatka 22. októbra 2021 do 5. decembra 2021 v Trnave v Galérii 7 AS. Výstava je prehliadkou nielen diela Matúša Zajaca, ale aj jeho žiakov. Má názov Rok s dokumentom. Vernisáž sa koná už tento piatok 22. októbra o 18:00 v priestoroch galérie.

SOBOTA

Do tretice opäť film s Russellom Croweom. Film Dobrý ročník z roku 2006. Russell stvárnil londýnskeho experta na investície Maxa, ktorý je vo svojom odbore bezohľadný. Po smrti svojho strýka Henryho odchádza do Francúzska, kde po ňom dedí vinicu a má s ňou jasné plány. Chce ju predať a vrátiť sa späť do Londýna. No dom treba opraviť a počas tohto obdobia sa jeho postoj úplne mení. Keď sa stretne s majiteľkou miestnej kaviarne, zamiluje sa do nej a zisťuje, že Londýn už nie je miesto, kam by sa chcel vrátiť. Film Dobrý ročník je naplánovaný o 14:20 na TV JOJ.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.