22. októbra, 13:37

V krajine je nálada ako po zverejnení Gorily

V krajine je nálada ako po zverejnení GorilyIlustračné foto: Eduard Heger/FB

Vyše 70 percent ľudí si myslí, že sa vyvíjame zlým smerom. Množia sa protesty a Hegerova vláda akoby nič nevidela.

V tomto texte nejde o Fica, ani jeho protest v Rimavskej Sobote, aj keď mu to nakoniec pomôže. Pointou toho, čo sa práve v krajine deje, je, že v ľuďoch rastie odpor. Tém je viac, menovateľ spoločný. Iniciatívu nemá opozícia, aj keď z toho bude ťažiť.

Odpor a nesúhlas rastie v samotných ľuďoch, deje sa to už dlhšie a najlepšie to vidieť na percente populácie, ktoré si myslí, že naša krajina sa nevyvíja správnym smerom. Číslo je tak vysoké, že sa to dá porovnať iba s koncom Mečiarovej vlády v roku 1998 a vypuknutím kauzy Gorila po páde Radičovej vlády v decembri 2011, krátko pred nástupom jednofarebného Fica.

Slovenské médiá priveľmi riešia demonštrácie proti Záborskej zákonu, ale ide o okrajovú tému, ktorá nemusí mať žiadne dosahy na preferencie. Keby totiž zákon prešiel, nezmení sa nič, len to, že ženy v núdzi dostanú viac pomoci. Schválený zákon nemá dôvod polarizovať a už vôbec nie mobilizovať.

Na rozdiel od tém, ktoré reprezentuje a presadzuje ministerka spravodlivosti Kolíková a minister zdravotníctva Lengvarský, obidvaja s podporou premiéra Hegera.

Rozoberme si to.

Proti Záborskej novele prišlo do Košíc 200, do Bratislavy asi tisíc ľudí. Všetci z nich majú politicky jasno.

Lenže proti transformácii nemocníc prišlo v Tvrdošíne do ulíc 500, ďalšie stovky až tisícky nespokojných sa mobilizujú vo Zvolene, Poprade, Svidníku a tento duch sa šíri ďalej. V Snine vznikla napríklad petícia proti reforme a zmene ich nemocnice, podpísalo ju vyše 23-tisíc ľudí. Číslo je k 5. októbru.

S protestom možno počítať v každom jednom meste, kde má dôjsť k transformácii nemocnice.

Protestuje sa aj proti súdnej mape a súdnej reforme ministerky Kolíkovej.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.