AKTUALIZOVANÉ Poslanec koaličnej OĽaNO Tomáš Šudík otvoril tému legalizácie prostitúcie v našej krajine. Okrem prínosu pre pracovníčky figurujúce v tomto priemysle, ktoré ho vraj samé oslovili, si od zmien sľubuje aj milióny eur naviac pre štátnu kasu. SaS by s tým problém nemala, Za ľudí túto tému riešiť naopak neplánuje. Pre svoju ideu sa politik už stihol pochytiť s Andrejom Dankom.

Poslanec strany ministra financií Igora Matoviča Tomáš Šudík načal tému legalizácie prostitúcie na Slovensku. Podľa jeho slov to žiadajú aj samotné sexuálne pracovníčky, ktoré sa na neho obrátili a v danej oblasti „podnikajú“.

Podľa poslanca by vykonávateľky najstaršieho remesla po novom vydávali pokladničné bloky a mali by mať fixný cenník za jednotlivé služby rovnako, ako to funguje pri bežných obchodných činnostiach.

„Nerobme si ilúzie, že prostitúcia niekedy prestane existovať. Prostitúcia tu bude existovať vždy a je to iba o tom, či bude legalizovaná alebo nebude legalizovaná,“ nechal sa pre televíziu JOJ počuť Šudík.

Viac peňazí pre štát

Politik si od legislatívnej úpravy sľubuje prísun peňazí do verejnej kasy, väčšiu ochranu prostitútok či lepšie zabezpečenie ich zdravotných prehliadok v súčinnosti s pravidelným testovaním na sexuálne prenosné ochorenia, ktoré by na mesačnej báze preplácala zdravotná poisťovňa.

Práve benefit v podobe zdanenia poskytovania sexuálnych služieb zákonodarca skloňuje najviac. Vraví, že sexbiznis na Slovensku generuje sumu zhruba 100-miliónov eur ročne, čo by po zdanení mohlo priniesť do rozpočtu približne 20-miliónov eur.

Získané peniaze by mohol podľa jeho predstáv štát vynaložiť na boj proti nelegálnej prostitúcií a zafinancovať nimi spomínanú zdravotnú starostlivosť pre sexuálne pracovníčky.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.