Zhoršujúce sa vzťahy v opozícii medzi Smerom a Hlasom, zdá sa, expremiérovi Petrovi Pellegrinimu vrásky nerobia. Práve naopak. Šéf preferenčne najsilnejšej strany Hlas-SD v čerstvom brífingu svojmu niekdajšiemu straníckemu šéfovi odkázal, že jemu by kotlebovci guláš na proteste nevarili, že sa Smer posúva do extrémneho prostredia a že je momentálne viac hnedou ako červenou sociálnou demokraciou.

Pokiaľ v minulosti platilo, že medzi bývalými spolustraníkmi Petrom Pellegrinim a Robertom Ficom existovalo napätie, dnes možno tvrdiť, že vzťah oboch niekdajších premiérov nadobúda charakter otvorenej vojny.

Novú líniu sporu otvoril v nedeľnej diskusnej relácii Na telo líder strany Hlas-SD, keď uviedol, že si vie ťažko predstaviť návrat do vlády, na ktorej čele by bol predseda Smeru-SD Robert Fico.

Peter, vyhraj voľby

O pár hodín neskôr na túto informáciu zareagoval na sociálnej sieti Fico, vracajúc sa z protestu v Rimavskej Sobote. Reagujem asi takým spôsobom: Peter vyhraj voľby a tento problém nebudeš mať,“ povedal viacnásobný predseda vlády vo videu.

Pellegriniho vyjadrenie ďalej označil za „politický amaterizmus“. Fico si myslí, že bez jeho osoby a strany Smer by Pellegrini v politickom živote nič nedokázal.

Predčasné voľby sú jediným riešením, ktoré dnes Slovensko potrebuje. Napriek vyjadreniam Pellegriniho si myslím, že pre Slovensko je najvhodnejšou alternatívou spojenie predvolebnej koalície Smeru a Hlasu,“ pokračoval Fico.

Spolupráca oboch politických strán je podľa neho úplné prirodzená a má potenciál zostaviť vládu aj bez účasti tretej strany.

Pellegrini: Mne by guláš kotlebovci nerobili

Peter Pellegrini však pri kritike Ficovej strany ešte pritvrdil. Počas dnešnej tlačovej konferencii v reakcii na novinársku otázku o zhoršujúcich sa vzťahoch v opozícií totiž uviedol, že sa skutočne ukazuje, že spolu s Ficom majú na veci rozdielny pohľad.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.