18. októbra, 12:38

Korida na trnavskom štadióne a nebezpečný precedens

Korida na trnavskom štadióne a nebezpečný precedens"Kamaráti" z mokrej štvrte. Foto: Lukáš Grinaj / TASR

Zatiaľ nemáme spoľahlivé dáta, nakoľko koronová frustrácia u mladých nevybúrených grázlov posilňuje agresivitu na štadiónoch. Je však faktom, že zvieracie šialenstvo, ktoré sa odohralo v nedeľu na štadióne Spartaka v zápase so Slovanom, je historický precedens. A udialo sa to práve počas prvého pokoronového zápasu s veľkou diváckou kulisou. Aj na túto sociálnu paradigmu súčasnosti dnes musia organizátori myslieť.    

Na úvod musím priznať, že ako spartakovec som v konflikte záujmov, mám sklon sa na situáciu pozerať skôr s ohľadom na svoj obľúbený tím. No keďže som sedel hneď vedľa slovanistického sektora hostí, bol som priamym svedkom udalostí a na besnenie fanúšikov som hľadel z pozície blízkeho svedka, mediálna verzia o zlyhaní organizátorov mi príde síce pravdivá, no veľmi jednostranná.  

Najskôr kritika do vlastných radov. Usporiadatelia situáciu zjavne nezvládli a na násilné besnenie hľadeli ako bezvládni štatisti, Spartak Trnava si zaslúži veľkú pokutu.

Nedokázali zakročiť ani tam, kde trojica chuligánov na zemi kopala do bezvládneho tela. Takýchto situácií bolo niekoľko.

Bitka medzi fanúšikmi Slovana a Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj/TASR

Nikto nepochybuje, že Spartak si to musí citeľne odskákať. No ak sa tento zápas skončí kontumáciou v prospech Slovana, ako sa predpokladá, pôjde o nebezpečný precedens. Konflikt zjavne odštartovali slovanistickí chuligáni. Svetlice hádzali na ihrisko už pred zápasom aj počas neho, neskôr ich hádzali dokonca medzi nás, do najbližšieho sektora bezprostredne vedľa nich. Bolo medzi nami veľa detí. Tie mali v očiach naozajstný strach.  

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.