Progresívna politika nad bezpečnosť detí. Tak znejú obvinenia zo strany nahnevaných rodičov na vedenie verejných škôl v okrese Loudoun, štát Virgínia. Na verejnosť sa dostali šokujúce informácie o prípade znásilnenia žiačky zo strany jej spolužiaka. Ten sa vraj označuje za ženu a podľa školských pravidiel tak mal prístup na dievčenské toalety, kde k útoku došlo. Po premiestnení do druhej školy mal útočník znásilniť ďalšie dievča.

V americkom štáte Virgínia počas júnového školského zasadnutia v okrese Loudoun zatkli jedného z rodičov. Na videu z incidentu je vidieť, ako otca menom Scott Smith policajti ťahajú preč z miestnosti. Bol odsúdený za výtržníctvo na 10 dní väzenia podmienečne.

Tento prípad vyvolal za veľkou mlákou diskusiu o ochrane zamestnancov škôl, pričom Národná asociácia školských rád (NSBA) citovala Smithove zatknutie ako dôvod na rozšírenie ochrany pre školských úradníkov.

Celý prípad však má však ďaleko temnejšie pozadie. Pre denník Daily Wire sa Smith nedávno vyjadril, že jeho správanie na osudnom školskom zasadnutí pramenilo z toho, že sa tamojšia stredná škola Stone Bridge snažila ututlať znásilnenie jeho dcéry.

https://twitter.com/lukerosiak/status/1447703086567415809

Snaha o umlčanie?

Podľa vyjadrenia otca sa sexuálny útok odohral 28. mája tohto roku. Na ženské záchody vtedy vošiel chlapec v sukni a zneužil jeho 15-ročnú dcéru. Tamojšia polícia pre televíziu Fox New uviedla, že tento incident vyšetrovala. Útočníka zatkli asi dva mesiace po incidente.

V súčasnosti sa čaká na súdny proces, takže detaily prípadu nie sú verejne známe. Smithova právnička však uviedla, že spomínaný mladík je obvinený z dvoch prípadov násilného pohlavného styku, raz análneho a raz orálneho. Virgínska polícia potvrdila, že prípad sa týka sexuálneho napadnutia.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.