Okresný prokurátor Bystrík Palovič starší je podozrivý, že si vypýtal úplatok 100-tisíc eur od podnikateľa Erika Mikurčíka z kauzy Carlton. Malo to byť za to, že zastaví jeho trestné stíhanie.

Palovič bol blízky Marianovi Kočnerovi, v Threeme si s ním vymenil takmer dvesto správ, Palovič riešil prípady, ktoré mal ovplyvňovať v Kočnerov prospech. Pre kontakty s Kočnerom sa ho disciplinárna komisia snažila zbaviť funkcie prokurátora, ale odvolacia komisia ho podržala. Výkon funkcie má pozastavený. Informáciu o obvinení priniesol Denník N.

Dnešný posun prišiel len štyri dni po tom, ako sme v pondelok upozornili, že tento prípad sa dlhodobo nehýbe, respektíve koná sa v ňom iba vtedy, keď naň médiá upozornia.

Pôvodné trestné oznámenie, ktoré Mikurčík podal na Paloviča, sa trištvrte roka nepohlo, NAKA sa rozhýbala až po tom, ako zvukovú nahrávku zverejnila televízia Markíza. Dňa 4. 9. 2020 začala trestné stíhanie za prijímanie úplatku.

Odvtedy sa však stíhanie neposunulo, samotný Palovič až doteraz nebol obvinený. Kedy bolo obvinenie podané, nie je známe, no muselo sa tak stať vo veľmi krátkom čase, možno aj dnes. Zisťovali sme u Erika Mikurčíka, čím si tento vývoj vysvetľuje. Podľa jeho vyjadrenia pre Štandard, bol Mikurčík včera v telefonickom kontakte s vyšetrovateľom, ale o obvinení ešte nebola reč: "Povedal mi, že bude rozhodovať, ale o obvinení som sa dozvedel až dnes z Denníka N," povedal pre Štandard Mikurčík.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.