16. októbra, 06:50

Rolling Stones stiahli z turné skladbu Brown Sugar, podľa kritikov oslavuje otroctvo

Rolling Stones stiahli z turné skladbu Brown Sugar, podľa kritikov oslavuje otroctvoRolling Stones, zľava gitarista Ron Wood, spevák Mick Jagger a gitarista Keith Richards počas koncertu v kalifornskom Inglewoode v noci na 15. októbra 2021. Foto: TASR/AP

Svetoznáma britská rocková kapela Rolling Stones škrtla zo svojho najnovšieho turné s názvom No Filter pesničku Brown Sugar (Hnedý cukor). Skupina tvrdí, že k tomuto kroku pristúpila pre obavy z toho, že fanúšikovia v 21. storočí nedokážu prijať, že skladba je o hrôzach otroctva, a nie jeho oslavou.

Informácia o tom, že skladbu Brown Sugar na novom turné Rolling Stones nezahrajú, padla v nedávnom rozhovore pre Los Angeles Times. 77-ročný gitarista Keith Richards potvrdil, že táto pieseň tentokrát nezaznie. Spolu s frontmanom kapely Mickom Jaggerom však dodal, že ju nechcú z koncertov vyradiť natrvalo.

„Čo nepochopili, že tá pesnička je o hrôzach otroctva, ale aj tak sa ju snažia pochovať?“ reagoval Richards v interview na kritiku, podľa ktorej je song Brown Sugar rasistický.

Spevák a spoluautor skladby Mick Jagger argumentoval tým, že do tohto turné sa skrátka nehodila. „Brown Sugar hráme od roku 1970 na každom koncerte, takže sme sa rozhodli, že skladbu na chvíľu vyradíme a uvidíme, čo ďalej,“ povedal 78-ročný spevák. Dodal pritom, že by sa v budúcnosti mohla na koncerty znova vrátiť.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.