15. októbra, 16:31

Televízne tipy: Potopenie ponorky Kursk a životopisný film o britskom novinárovi Garethovi Jonesovi

Televízne tipy: Potopenie ponorky Kursk a životopisný film o britskom novinárovi  Garethovi JonesoviFilm Kursk. Foto: youtube/reprofoto

Pred nami je víkend a s ním aj televízne tipy. Čakajú nás životopisné filmy, snímky natočené podľa knižnej predlohy ako Táto krajina nie je pre starých, Zemianska česť alebo seriál Zulejka otvára oči.

PIATOK

Film Táto krajina nie je pre starých je natočený podľa knižnej predlohy autora Cormaca McCarthyho. Snímka sa odohráva roku 1980 v Texase. Hlavný hrdina Moss nachádza rozstrieľané autá a pri nich niekoľko mŕtvych tiel. Pri jednom z nich leží kufrík plný peňazí. Moss vie, že ak si ich vezme, tak to vôbec nemusí dopadnúť dobre. Napriek tomu to urobí. Odvtedy ho začne prenasledovať neľútostný zabijak Chigurh, ktorý sa pred ničím nezastaví. Film je naplánovaný o 22:15 na Jednotke.

Predposledná časť seriálu Zulejka otvára oči je adaptáciou rovnomennej knihy mladej tatárskej spisovateľky Guzeľ Jachiny. Dej sa odohráva v ťažkom období 20. storočia, keď krutá boľševická moc ťažko postihovala všetkých, ktorí sa nezmierili s jej diktatúrou. Siedma časť sa začne o 20:40 na Dvojke.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.