S fajčením začal už v šiestich rokoch. Neskôr sa pridali alkohol a marihuana. Tento životný štýl mu privodil okrem fyzických ťažkostí aj tie psychické – mával depresie, cítil strach, beznádej a pomýšľal na samovraždu. Dnes je Radovan Eliáš (49) manželom a otcom dvoch detí. Je členom Komunity Jána Krstiteľa v Sklenom a vedie skupinu alkoholikov, ktorým sa snaží pomáhať a ohlasuje im evanjelium. V rozhovore prezrádza, ako uňho nastal zlomový bod.

Kto a kde je Boh? Hoci ho niektorí ľudia nepoznajú, odmietajú alebo pre nich neexistuje, iní s ním majú osobný vzťah. V sérii rozhovorov Boh nie je mŕtvy prinášame skutočné príbehy ľudí, ktorí dennodenne chodia okolo nás. Možno sú celkom nenápadní, no nesú v sebe jedinečné poznanie. Ich životné skúsenosti hovoria o Božom konaní a o tom, ako aj v každodennosti cítia, že Boh je živý.

Zaujalo ma, že vedieš skupinu alkoholikov. Ako si sa k tomu dostal?

Je tomu už šesť rokov. Keď som stretol Pána, snažil som sa nájsť v živote cestu. Predtým som mal problém s alkoholom a, samozrejme, trvalo istý čas, kým som sa z toho dostal. Naskytla sa mi príležitosť ísť na duchovné cvičenia v Nitre. Tam som spoznal skupinu Otvorené srdce anonymných alkoholikov. Začal som do nej chodiť. Učil som sa v nej rozprávať a fungovať bez alkoholu.

(viac…)
Najnovšie autorské články