Boli práve Vianoce, Božie narodenie, najpokojnejší deň v roku. Pani Oľga s rodinou práve vtedy prišla o strechu nad hlavou. Zo dňa na deň sa z nich stali ľudia bez domova. Štandard prináša novú rubriku Nevzdávam to, ktorá bude vychádzať v spolupráci s komunitou Sant’Egidio.

Do roku 2003 žila pani Oľga s rodinou normálny usporiadaný život. So svojím partnerom sa dali dokopy ešte v čase, keď bola veľmi mladá. Musela to byť veľká láska, keďže so svojím milým museli utiecť z domu, aby boli spolu. Podarilo sa. Vo filme sa takéto príbehy končia šťastne, tu sa to síce takto začalo, ale ich život sa postupne uberal iným a oveľa dramatickejším smerom.

Mladý pár sa po pár týždňoch vrátil späť, útek nebol najlepší nápad, ale vyzeralo to, že splnil svoj cieľ a okolie ich rozhodnutie prijalo. Začali spolu žiť a ako prvá sa im narodila dcéra Romana. S bývaním to mali, rovnako ako dnes, ťažké. A tak im Oľgina mama, ktorá mala rodinný dom v Záhorskej Vsi, dovolila pristaviť si na jej pozemku unimobunku. Žiadny luxus, ale mali svoj domov. Rodina sa postupne rozrastala, narodili sa jej ďalšie dve dievčatá Monika a Natália. Neskôr pribudol syn Roman.

Útoky neonacistov boli pravidelné

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.