Keď si ľudia môžu zmeniť pohlavie, prečo by si teda nemohli zvoliť i svoju rasu alebo telesné postihnutie? Tak premýšľa v Británii tamojší vysokoškolský odborový zväz a opätovne vyjadril podporu pre takzvané transrasové osoby.

Únia univerzitných a vysokoškolských odborov (UCU) upozornila na svoju podporu pre takzvané trans-osoby všetkého druhu. Učiteľský odborový zväz tvrdí, že ľudia si môžu zvoliť nielen svoje pohlavie, ale aj sexuálnu orientáciu, rasu či dokonca telesné alebo duševné postihnutie.

Toto vyhlásenie organizácia zverejnila na sociálnej sieti Twitter. „Pripomíname silnú podporu UCU pre inklúziu trans osôb. Oslobodenie nemôže byť postavené na vylúčení,“ vyjadril sa zväz na účte pre mesto Edinburgh.

V príspevku odbory odkazujú na dokument o inklúzii trans osôb z novembra 2019, v ktorom je rozpísaný rozsah ich podpory a ďalšie detaily. Okrem ľudí, ktorí sa považujú za opačné pohlavie (tzv. transrodové osoby), sú tu spomenuté aj nové formy týchto predstáv.

„UCU už dlhodobo povoľuje svojim členom, aby sa identifikovali, ako len chcú, či už ako černosi, postihnutí, LGBT osoby alebo ženy,“ píše sa v dokumente. Ďalej sa hovorí, že organizácia nepodporuje medicínsku definíciu pohlavia, ale skôr „sociálnu“, ktorá pomáha „bojovať proti útlaku rodových stereotypov“.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.