Policajný zbor SR chcel do mysle občanov pomocou Facebooku a capslocku vryť skutočnosť, že mimoriadne kontroly v prevádzkach, na konci ktorých môže stáť mastná pokuta, stále pokračujú. Skončilo sa to nevídanou vlnou odporu, po ktorej musel zrušiť možnosť komentovať svoj príspevok.

Tretia vlna koronavírusu má na Slovensku stúpajúcu tendenciu. Počty nových infikovaných sa pomaly, ale isto začínajú rátať skôr v tisíckach ako v stovkách a množstvo obetí v desiatkach. Vrchol pritom podľa odborných predpokladov ešte len príde.

Policajný zbor, pravdepodobne vedomý si tejto skutočnosti, na sociálnej sieti publikoval v utorok odstrašujúce live video, v ktorom jeho príslušníci kontrolovali dodržiavanie pandemických pravidiel v prevádzkach.

Na zverejnených záberoch vidno dvoch mužov zákona, ako po boku hygieničiek vstupujú do bližšie nešpecifikovaného gastro zariadenia, fungujúceho v režime OTP, a skúmajú varovné piktogramy/nápisy na dverách a covid pasy dvoch hostí.

Zhruba trojminútový záznam s popisom NAŽIVO: MIMORIADNE KONTROLY STÁLE POKRAČUJÚ, si na Facebooku vyslúžil obrovskú vlnu odozvy. A to aj na pomery stránky, ktorá je podľa predchádzajúceho vyjadrenia samotného zboru v prepočte na obyvateľa najsledovanejším facebookovým oficiálnym policajným účtom v celej Európe.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.