9. októbra, 14:30

Krajniak: Najviac diskriminované na dôchodkoch sú ženy, ktoré vychovali deti

Krajniak: Najviac diskriminované na dôchodkoch sú ženy, ktoré vychovali detiMilan Krajniak. Foto: Jakub Kotian/TASR

AKTUALIZOVANÉ Sme v stave, že väčšina ľudí na Slovensku neverí žiadnej štátnej autorite. Jediné, čo sa pre obnovu dôvery v štát dá spraviť, je ľuďom skutočne pomáhať. V diskusnej relácii Sobotné dialógy v RTVS to vyhlásil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

„Ľudia dnes neveria nikomu. Rozumiem im vzhľadom na to, na čo všetko sa musia pozerať. Dôveru narúša to, že politici raz niečo sľúbia, ale urobia nakoniec niečo iné. Rovnako aj to, že majú pocit, že nech sa udejú akékoľvek voľby, nič sa nezmení,“ skonštatoval minister Krajniak (Sme rodina). Myslí si, že je dôležité nehádať sa o „fleky“, ale diskutovať napríklad o pomoci ľuďom v exekúciách.

Nezaradený poslanec Národnej rady SR a líder mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini si myslí, že na Slovensku je situácia veľmi vážna, rastú ceny energií i potravín, je nedostatok niektorých komodít, nastala tretia vlna pandémie nového koronavírusu, ľudia majú strach zo zníženia životného štandardu a vládna koalícia otvára témy, ktoré neriešia reálne problémy ľudí.

„Koalícia rieši úplné bludy. Nie to, čo ľudí reálne trápi. Politici prestali rozprávať o problémoch ľudí,“ skonštatoval bývalý predseda vlády. Nedôvera v štátne inštitúcie je podľa neho veľká. Pellegrini deklaruje, že Hlas-SD bude konštruktívnou opozíciou. „Nebudeme štekajúci pes,“ poznamenal.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.