8. októbra, 11:29

Sexuálna ilúzia teológa Havrana

Sexuálna ilúzia teológa HavranaMichal Havran. Foto: Jakub Kotian/TASR

Michal Havran vidí za snahou obmedziť bezdôvodné interrupcie aj kresťanov predstavujúcich si genitálie a sex druhých ľudí. Výroky bláznov sa komentujú samé, ale niečo predsa len dodajme.

Zákon z dielne poslankyne Anny Záborskej o pomoci tehotným ženám a sprísnení potratov prešiel v parlamente do druhého čítania.

Bezprostredne po tom kritici z liberálneho a progresívneho prostredia zaplavili internet množstvom reakcií. Niektoré z nich boli pomerne konštruktívne, iné už menej.

Do druhej kategórie spadá a nad všetkými z nich prevysoko stojí myšlienkový produkt publicistu a moderátora verejnoprávneho telerozhlasu Michala Havrana.

Citát: „Politickí kresťania sú týraní predstavami sexuality iných ľudí. Predstavujú si ich sex, ich nahotu, genitálie, sexuálnu prax, predstavujú si ich ako stále a všade súložia, ako podliehajú dionýzovským silám, počas sexu sú navyše nekontrolovateľní a neovládateľní a to ľudí s neurózami pohoršuje.“

Odhliadnuc od toho, že ide o tragikomický mentálny skok od toho, čo náš zákonodarný zbor vo štvrtok reálne odsúhlasil (viac v článku Štandardu), nedá sa ubrániť dojmu, že Havran projektuje svoje nastavenie a nastavenie svojej svetonázorovej komunity na konzervatívnych ideových súperov.

Totiž, fokusovanie sa na sexualitu druhých ľudí, vyťahovanie spálňových preferencií na verejné priestranstvá a vôbec neomarxistická prestavba celej spoločnosti s ohľadom na sex a sexuálne oslobodenie je, naopak, vlastné najvyššiemu štádiu moderného liberalizmu – progresivizmu.

Aby sme boli úplne presní, zatiaľ najmä jeho sympatizantom na Západe, ku ktorým s priam náboženským zápalom tí slovenskí vzhliadajú a ktorých šialené excesy ani slovkom nikdy neodsúdili.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.