5. októbra, 11:23

Poslanci o správe Lipšica stále nerozhodli

Poslanci o správe Lipšica stále nerozhodliDaniel Lipšic. Foto: Jaroslav Novák/TASR

AKTUALIZOVANÉ Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic deklaroval, že na Úrade špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) platí rovnaký meter pre každého. Uistil, že ani on nebude tolerovať  prípadné „premotivované stíhania“ zo strany jeho prokurátorov. Urobil tak počas diskusie v pléne Národnej rady (NR) SR k jeho správe o činnosti ÚŠP za rok 2020. Odmietol tiež slová opozície, že vedenie stíhaní na jeho úrade má politický podtext. Tvrdí, že v minulosti platil systém „našich ľudí“. Dodal, že Slovensko sa aktuálne nachádza v oblasti spravodlivosti na križovatke. Poslanci o jeho správe napokon nerozhodli.

„Za 30 rokov trestné stíhania neviedli nikdy tak vysoko. Buď sa vrátime k systému našich ľudí, kde nebudeme trestné stíhania tak vysoko viesť, alebo sa v trestných stíhaniach pokračovať bude a na Slovensku sa budeme približovať k stavu, kde každý, akokoľvek vplyvný, bohatý, pokiaľ poruší zákon, bude niesť trestnú zodpovednosť,“ vyhlásil. Deklaroval, že ÚŠP a jeho prokurátori urobia všetko vo svojich zákonných možnostiach, aby sa systém „našich ľudí“ nevrátil a aby platil princíp rovnosti pred zákonom.

Reagoval aj na výroky opozície o bývalom špeciálnom prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi. Poznamenal, že nikoho na špeciálnej prokuratúre neteší tento prípad. Poslancom, ktorí si zastávali nedávne rozhodnutia generálneho prokurátora o využití paragrafu 363 Trestného poriadku, odkázal, že stíhanie Dušana Kováčika bolo preskúmané aj podľa tohto paragrafu s tým, že ide o zákonné, oprávnené a dôvodné trestné stíhanie.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.