5. októbra, 12:29

Zaštítiť LGBT festival a smútiť nad polarizáciou spoločnosti sa vylučuje, pani prezidentka

Zaštítiť LGBT festival a smútiť nad polarizáciou spoločnosti sa vylučuje, pani prezidentkaFoto: Miroslava Mlynárová/TASR

Prezidentke Zuzane Čaputovej prekáža polarizácia našej spoločnosti, ale len kým nesúhlasí s témou, ktorou treba polarizovať. Dôkazom je to, že prevzala záštitu nad LGBT filmovým festivalom. Mohol by to byť len ďalší paradox, ale v skutočnosti ide o vážnu správu o tom, čo všetko volíte, keď podporujete progresívnych bojovníkov proti kultúrnym vojnám.

Zuzana Čaputová sa ešte počas svojej predvolebnej kampane profilovala ako kandidátka, ktorá si zaumienila spájať rozhádané Slovensko. Pomerne neutrálny imidž si neskôr starostlivo budovala aj po inaugurácii.

Prezidentka napríklad pri viacerých príležitostiach v minulosti odsúdila rozdelenie spoločnosti. Je to jej obľúbená téma na domácej pôde, ale aj v zahraničí.

Ďalšia vec, na ktorej pani prezidentke záleží, je vystupovať pokojne. Dokáže rečniť veľa a pekne, popri tom často nepovedať nič, odmenou je, že nikoho nenaštve. S tým dlhú dobu korešpondovali aj jej skutky. Hoci bolo nastavenie jej hodnotového kompasu zrejmé, dokázala sa vtesnať do rámca prijateľného.

Len z času na čas to vie porušiť. Keď pred časom hovorila o ochrane života v covidových časoch a súčasne napomínala poslankyňu Záborskú, že chce pomáhať ženám, aby sa nerozhodovali o potratoch pod tlakom finančnej núdze či nedostatku informácií. Alebo keď ocenila cirkvi za charitu, ale prekáža jej ich učenie o sexualite a odmietaní genderu, ako na to pokojne upozornil evanjelický generálny biskup Eľko.

Teraz pribudol tretí príklad.

Médiá informovali, že Čaputová prevzala záštitu nad LGBT Filmovým festivalom inakosti.

Nie, nijako nás to neprekvapuje. Ale čo tento jej krok znamená?

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.