4. októbra, 07:07

Na Slovensku pribudli bordové okresy. Mladší žiaci však už nemusia nosiť rúška

Na Slovensku pribudli bordové okresy. Mladší žiaci však už nemusia nosiť rúškaFoto: František Iván/TASR

Stúpajúci počet nových prípadov koronavírusu zapríčinil, že naša krajina sa podľa covidového automatu posúva do tmavších farieb. Žiakov z mladších ročníkov však čaká pohodovejšia výučba – zbavili ich povinnosti nosiť rúška. Neplatí to však úplne.

Od pondelka je podľa COVID automatu v druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej fáze, 13 okresov. Červených je 39 okresov a oranžových 27. V stupni monitoringu, teda v zelenej farbe, nie je ani jeden okres.

V stupni ostražitosti – oranžová farba – sú okresy Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bratislava I.-V., Brezno, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Malacky, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Prievidza, Revúca, Rimavská Sobota, Šaľa, Senec, Topoľčany, Trnava, Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom a okres Zvolen.

V prvom stupni ohrozenia – červené okresy – sú okresy Bánovce nad Bebravou, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stropkov, Trebišov, Trenčín, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žilina a okres Zlaté Moravce.

V druhom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá bordovej farbe, sú okresy Bardejov, Čadca, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Skalica, Stará Ľubovňa a okres Svidník.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.