3. októbra, 11:48

Sulík: Policajného prezidenta by mal voliť minister vnútra, nie poslanci. Potom bude za neho zodpovedný

Sulík: Policajného prezidenta by mal voliť minister vnútra, nie poslanci. Potom bude za neho zodpovednýRichard Sulík. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Slovenský pavilón na svetovej výstave EXPO Dubaj bude plne funkčný a využívaný od pondelka. V nedeľnej diskusnej relácii V politike to povedal minister hospodárstva Richard Sulík. Oneskorené otvorenie expozície zapríčinili dodávatelia prác a rezort hospodárstva urobil podľa ministra maximum pre to, aby k meškaniu nedošlo. Nezaradený poslanec a predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini označil oneskorené otvorenie pavilónu za medzinárodnú hanbu.

„Bude tam trojdňové meškanie a ja to nepovažujem za žiadnu tragédiu,“ povedal Sulík (SaS). Minister nespresnil, či a ako si bude Slovensko nárokovať prípadnú náhradu škody za neskoré odovzdanie pavilónu.

Podľa Pellegriniho je neskoré otvorenie slovenskej expozície kolosálna zahraničná hanba. Predseda Hlasu-SD najskôr tvrdil, že slovenský pavilón je jediný, ktorý nie na čas otvorený. Sulík túto informáciu odmietol a tvrdil, že k 1. októbru nebolo otvorených 20 až 30 národných pavilónov. Pellegrini neskôr svoje tvrdenie korigoval s tým, že sa zmýlil.

Svetová výstava EXPO Dubaj 2020 bola pôvodne naplánovaná od 20. októbra 2020 do 10. apríla 2021. Pre pandémiu ochorenia COVID-19 ju organizátori odložili o rok. EXPO Dubaj 2020 sa začalo v novom termíne od 1. októbra a potrvá do 31. marca 2022. Slovensko na výstave predstaví inovatívne technológie v oblasti mobility a vodík ako pohon budúcnosti. Návštevníci si budú môcť pozrieť auto na vodíkový pohon, vesmírny rover, letecký VRM simulátor, niektoré z lietadiel vyrábaných na Slovensku alebo model unikátneho projektu čistenia oceánov Ôsmy kontinent.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.