Začal sa víkend a máme babie leto, v televízii nebude toho až tak veľa čo pozerať, ale nejaké tipy sme vybrali. Napríklad životopisný film Mela Gibsona o Desmondovi Dossovi.

Film režiséra Mela Gibsona Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu je o 23-ročnom Američanovi Desmondovi Dossovi, ktorý sa krátko po tom, ako Japonsko zaútočilo na Pearl Harbor, prihlásil do armády. Desmond Doss nemal rád zbrane, stal sa zdravotníkom, namiesto zbrane mal so sebou lekárničku. Bojoval ako jediný vojak v prvej línii, ktorý bol neozbrojený. Keď vypukla krvavá bitka o Okinawu, Dossova skupina mala ťažkú úlohu. Museli prejsť 120 metrov vysoký útes a keď vyšli na vrchol, dostali sa do ťažkej delostreleckej paľby. Doss sa ani vtedy nestiahol a pomohol a zachránil životy 75 vojakov, ktorých odniesol na svojom chrbte dole z útesu. Film začína o 20:30 na TV JOJ Plus.

Muhammad Ali patrí medzi najznámejších boxerov na svete. Svoj prvý titul získal už vo svojich 22 rokoch. Zároveň však svet veľakrát šokoval svojimi občianskymi postojmi. O Alim vzniklo veľa dokumentov a filmov. Režisér Michael Mann v roku 2002 prichádza so životopisným filmom, ktorý mapuje najdôležitejšie momenty jeho života, ktoré vyvrcholia v boji s boxerom Georgeom Foremanom. Aliho si vo filme zahral americký herec Will Smith, za čo si vyslúžil aj nomináciu na Oscara. Ali začne o 21:45 na ČT2.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.