Gastrosektor od dnešného dňa prichádza o poslednú možnosť ako hostiť zákazníkov vo svojich priestoroch. Ostávajú im iba donášky a výdaj jedla. Mnohí podnikatelia sú v koncoch a niektorí vyhlasujú, aby ich radšej rovno zavreli. Minister hospodárstva krok hodnotí ako systematickú likvidáciu celého segmentu.

Fungovanie terás v kaviarňach a reštauráciách je od piatka zakázané. Naďalej však môžu ponúkať donáškové služby alebo osobný odber. Zmeny priniesla vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktorá reaguje na závery ústredného krízového štábu.

Rozhodnutie hlavný hygienik Ján Mikas zdôvodňuje stúpajúcim počtom nakazených, hospitalizovaných aj úmrtí. Pripomenul, že prioritou epidemiológov je v tejto situácii chrániť zdravie a životy ľudí. "Je našou povinnosťou nastaviť opatrenia tak, aby čo najviac znižovali riziko nákazy. Nastavenie adekvátnych kompenzačných mechanizmov je už následne úlohou príslušných rezortov," povedal Mikas.

Rozhodnutie o uzatvorení terás sa podľa jeho slov nerodilo ľahko a odkladalo sa. "Je nám to veľmi ľúto, ale nemôžeme naďalej vystavovať ľudí zvýšenému riziku prenosu nákazy. Kým nebudeme mať vakcínu, musíme obmedzovať stretávanie a mobilitu ľudí – je to jediný účinný nástroj, ktorý zatiaľ máme," zhrnul.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.