1. októbra, 11:51

Vojna v polícii: z väzby pustili šéfa policajnej inšpekcie Scholza a vyšetrovateľa Čurillu

Vojna v polícii: z väzby pustili šéfa policajnej inšpekcie Scholza a vyšetrovateľa ČurilluIlustračná fotografia. Foto: Jakub Kotian/TASR

Súd v piatok prepustil z väzby bývalého povereného šéfa policajnej inšpekcie Petra Scholza a štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry vrátane Jána Čurillu. Podľa krajského súdu je ich trestné stíhanie neopodstatnené. Obhajcovia rozhodnutie privítali.

Krajský súd (KS) v Bratislave prepustil v piatok z väzby bývalého povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Petra Scholza a štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Podľa senátu KS je ich trestné stíhanie neopodstatnené. TASR o tom informoval hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak.

„Sťažnosť prokurátora podanú v neprospech obvinených Štefana Mašína, Petra Scholza, Milana Sabotu senát zamietol. V časti námietok zaujatosti, ktoré vzniesli obvinení Pavol Ďurka a Jan Čurilla proti sudcovi pre prípravné konanie, ktorý vo veci rozhodoval v prvom stupni, KS sťažnosti obvinených zamietol,“ priblížil Adamčiak.  

KS v Bratislave rozhodoval v piatok na svojom neverejnom zasadnutí o sťažnostiach štyroch obvinených vyšetrovateľov NAKA a Petra Scholza voči rozhodnutiu Okresného súdu (OS) Bratislava III, ktorý ich zobral do väzby, od 9.00 h.

Senát KS rozhodoval pod vedením predsedníčky Magdalény Blažovej a členiek senátu Márie Šimkovej a Danice Veselovskej. Keďže išlo o neverejné zasadnutie, neboli na ňom prítomné procesné strany – obvinení ani ich obhajcovia, ani dozorový prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.