Diskotéky, alkohol a cigarety, závislosť na pornografii. K tomu sa pridalo šikanovanie a depresie. Marko Rimanovský prežíval stavy úplného zúfalstva, ktoré ho dohnali k pokusom ukončiť svoj život. Čo mu pomohlo dostať sa z týchto problémov? Ako spoznal Boha a kým je preňho dnes?

Kto a kde je Boh? Hoci ho niektorí ľudia nepoznajú, odmietajú alebo pre nich neexistuje, iní s ním majú osobný vzťah. V sérii rozhovorov Boh nie je mŕtvy prinášame skutočné príbehy ľudí, ktorí dennodenne chodia okolo nás. Možno sú celkom nenápadní, no nesú v sebe jedinečné poznanie. Ich životné skúsenosti hovoria o Božom konaní a o tom, ako aj v každodennosti cítia, že Boh je živý.

Aký bol tvoj život predtým, ako si osobne spoznal Boha?

Žil som tým, čo ponúka dnešný svet. Lákali ma diskotéky, pil som alkohol, fajčil cigarety... Dosť často som používal vulgárne slová a priťahovali ma svetské pokušenia. Myslel som si, že zdrojom šťastia je ísť na diskotéku a poriadne sa opiť. Vtedy som ani len netušil, že človek môže mať s Bohom osobný vzťah, že existujú ľudia, ktorí žijú úplne odlišne.

(viac…)
Najnovšie autorské články