29. septembra, 05:50

Americká štúdia: Vedľajšie účinky po podpornej dávke vakcíny sú podobné ako po druhej dávke

Americká štúdia: Vedľajšie účinky po podpornej dávke vakcíny sú podobné ako po druhej dávkeOčkovanie v Nitre. Foto: Henrich Mišovič/TASR

Väčšina vedľajších účinkov po tretej dávke vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je slabá až mierna a vyskytujú sa približne tak často, ako po druhej dávke. Toto zistenie sa uvádza v americkej štúdii zverejnenej v utorok – bolo očakávané, ale predsa je upokojujúce, píše tlačová agentúra AFP.

Správa amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) sa zakladá na hláseniach vyše 22 000 ľudí, ktorí sa zaregistrovali v mobilnej aplikácii o bezpečnosti vakcín a dostali podpornú dávku v období od 12. augusta do 19. septembra.

Počas tohto obdobia bola tretia dávka povolená pre ľudí, ktorí sú imunokompromitovaní (majú oslabenú alebo poškodenú imunitu), ale nie pre širšie obyvateľstvo.

„Početnosť a druh vedľajších účinkov boli podobné tým, aké sa zaznamenali po druhej dávke vakcíny, a boli väčšinou slabé až mierne a krátkodobé,“ uviedla na tlačovom brífingu riaditeľka CDC Rochelle Walenská.  

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.