Prisťahovaleckou štvrťou druhého najväčšieho švédskeho mesta Göteborg dnes ráno otriasol masívny výbuch. Obyvateľ obytného komplexu, v ktorom incident nastal, uviedol, že nič hlasnejšie v živote nepočul. Kompetentní vylúčili výbuch plynu a ako možná príčina sa začína skloňovať vojna cudzineckých gangov.

Najmenej 25 ľudí utrpelo v utorok ráno zranenia pri výbuchu obytného domu vo švédskom meste Göteborg, konkrétne v prisťahovaleckej štvrti Annedal. Až 16 ľudí previezli do nemocnice a 6 z nich je vážne zranených.

Príčina explózie nebola bezprostredne po udalosti známa. S odvolaním sa na švédsky verejnoprávny rozhlas o tom informovala agentúra Reuters.

„Výbuch poškodil niekoľko bytov a schodísk. V súčasnosti nie je jasné, čo výbuch spôsobilo,“ uviedli záchranné služby pre oblasť Göteborgu.

https://www.youtube.com/watch?v=7BdUaUzilbQ

Plyn to nebol

Miestne médiá však hovoria o podozrení, že na vine je činnosť organizovaného zločinu migrantských gangov, ktorý mesto dlhodobo sužuje.

Túto teóriu podporujú aj slová miestneho policajného hovorcu Christera Fuxborga. „Myslíme si, že vybuchlo niečo, čo nemá žiadne prirodzené príčiny,“ povedal. Hasiči zároveň dementovali správy o tom, že v obytnom komplexe explodoval plyn. Plynové prípojky do neho zavedené totiž ani nie sú.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.