28. septembra, 11:46

Som za očkovanie, ale ak niekto nie je zaočkovaný, nerobí to z neho zlého či hlúpeho človeka, vyhlásila prezidentka

Som za očkovanie, ale ak niekto nie je zaočkovaný, nerobí to z neho zlého či hlúpeho človeka, vyhlásila prezidentkaFoto: Pavel Neubauer/TASR

Strach a hnev sú dve najsilnejšie emócie, ktorými veľká časť spoločnosti reaguje na pandemickú krízu. Osobitne pri téme očkovania rozdeľujú našu spoločnosť. V správe o stave republiky to pripomenula prezidentka Zuzana Čaputová. Zdôraznila tiež, že ak deťom nedoprajeme psychosociálnu rekonvalescenciu, dôsledky pandémie môžu mať až generačný charakter. Dodala, že hrozba odchodu ďalších pracovníkov zdravotníctva je odôvodnená.

Hlavu štátu privítali poslanci na 40. schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky. Prezidentka vystúpila na pôde parlamentu so správou o stave republiky po pätnástich mesiacoch od tej prvej.

„Pri prednesení poslednej správy o stave republiky sme boli jednou z najúspešnejších krajín sveta, pokiaľ ide o zvládnutie zápasu s pandémiou,“ pripomenula prezidentka v úvode správy.

Podľa Zuzany Čaputovej urobila končiaca vláda Petra Pellegriniho i nastupujúca vláda Igora Matoviča v počiatkoch pandémie správne rozhodnutia v správnom čase, čo prispelo k tomu, že naša krajina mala aj v porovnaní so susedmi najmenej obetí na ochorenie COVID-19.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.