Plačkovej sa na Instagrame darí, okolnosti a čas, kedy sa tak deje, sú pritom hrozivé. Od pondelka je zadržaná pre podozrenie kvôli obchodovaniu s drogami a počet detí a tínedžerov, ktorí ju sledujú, ďalej rastie. Téma influencerov, ktorí ovplyvňujú deti a mladých ľudí na internete, si zaslúži zvýšenú pozornosť spoločnosti.

V pondelok ráno bola zadržaná spolu so svojím manželom pre drogovú činnosť takzvaná influencerka Zuzana Plačková. Dvojica by mala byť údajne súčasťou zločineckej skupiny. Policajti v rámci širšej akcie zadržali celkovo 15 osôb. Zaistiť mali aj väčšie množstvo drog vrátane deviatich kíl pervitínu, ale aj laboratórium na pestovanie marihuany.

Slovíčko influence znamená ovplyvňovať, a tak stojí za pozastavenie, čo a ako pani Plačková ovplyvňuje.

Sama Plačková sa na Instagrame predstavuje ako queen, čiže kráľovná, no jej vystupovanie má k tomu ďaleko. Denne pridávala príspevky a príbehy, v ktorých sa mnohokrát vyjadrovala vulgárne. Keď ju polícia zatkla, na Instagrame mala Plačková 758-tisíc sledovateľov. Za jeden deň stúpol na 775-tisíc a možno predpokladať, že tento počet nie je konečný, keďže len pri písaní článku sa to zvýšilo o tisícku. Počet sledovateľov Plačkovej stúpa aj preto, že pri svojom zatknutí nezabudla na svoju propagáciu: „Vyjadrím sa na mojom Instagrame queen.plačková,“ kričala na novinárov.

Plačková sa na svojom Instagrame veľakrát ukazovala na luxusných dovolenkách, na ktoré si vraj zarobila vďaka reklame na Instagrame. No odkiaľ prišla Plačková a vďaka čomu sa nazýva influencer? Plačková sa prvýkrát objavila v reality show TV JOJ Hotel Paradise, kde patrila medzi najvýraznejšie tváre.

Viaceré reality show prispievajú k úpadku kultúry, na Instagrame a sociálnych sieťach to naberá ešte na obrátkach. Pokiaľ išlo len o reklamu, dalo sa nad tým mávnuť rukou, ale ak sa potvrdí obvinenie polície a Plačková bude prepojená s drogovou kriminalitou, téma si žiada úplne inú pozornosť.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.