V nedeľu pristálo na Taiwane lietadlo s vakcínami, ktoré ostrovnému štátu darovala Slovenská republika. Ide o 160-tisíc dávok vakcín značky AstraZeneca, ktoré naša krajina poslala na znak podpory i vďaky. Taiwan v minulosti podporil Slovensko darovaním ochranných rúšok.

Na počiatku prvej vlny pandémie dostalo Slovensko od Taiwanu státisíce ochranných rúšok. Naša vlasť sa teraz revanšuje a ostrovnej krajine zaslala na znak vďaky a podpory 160-tisíc dávok očkovacích látok od spoločnosti AstraZeneca. Tie pristáli v krajine v nedeľu ráno.

Tamojšie ministerstvo zahraničných vecí pridalo na sociálnu sieť Facebook príspevok, v ktorom Bratislave za pomoc ďakuje. „Toto ráno prišlo na Taiwan 160-tisíc dávok vakcín zo Slovenska. Ministerstvo zahraničných vecí zo srdca ďakuje Slovensku za jeho vrúcny krok,“ napísal tamojší rezort diplomacie.

Svoju vďaku Slovensku vyjadrila aj taiwanská prezidentka Chaj Jing-wenová. „Keďže globálna epidémia je stále vážna, úprimné priateľstvo Slovenska s Taiwanom nás o to viac potešilo. Rada by som opäť poďakovala Slovensku za pomoc a podporu,“ napísala Jing-wenová.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.