AKTUALIZOVANÉ Strana Spolu si zvolila nového predsedu. Stal sa ním Miroslav Kollár, bývalý člen Kiskovej strany, ktorý je proti spájaniu s progresívcami. Strana s jednopercentnou podporou chce byť sama.

Po sérii vnútorných sporov a prepadu preferencií sa dnes konal snem strany Spolu. O post sa uchádzal Juraj Hipš a Miroslav Kollár. Zvíťazil Kollár, ktorý sa do parlamentu dostal na kandidátke strany Za ľudí. Do Spolu vstúpil vo februári, keď opustil stranu Andreja Kisku aj vládnu koalíciu a v parlamente sa stal nezaradeným poslancom.

Zo 161 delegátov sa na hlasovaní zúčastnilo 160, jeden sa hlasovania zdržal. Za Kollára ako predsedu strany zahlasovalo 98 delegátov.

„Priatelia a priateľky, ďakujem veľmi pekne za dôveru, pokračujeme v práci na lepšom Slovensku, verím, že všetci SPOLU. A, samozrejme, nebudeme sa vyhýbať ani spolupráci s najbližšími partnermi,“ vyhlásil po zvolení na sobotňajšom sneme.

Zo Spolu chce stredopravú a občianskodemokratickú stranu. "Slovensko potrebuje rekonštrukciu štátu, z môjho pohľadu je to otázka posilnenia kompetencií a financovania samospráv, ktoré v predchádzajúcom období ukázali, že sa vedia o ľudí postarať oveľa lepšie ako centrálna vláda," uviedol po sneme Kollár. Podrobnejšiu víziu chce predstaviť do konca roka.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.