Americká snemovňa reprezentantov schválila právo na vraždenie nenarodených detí v rozsahu, aký doteraz nepoznala žiadna tyrania, ani iná krajina na svete.

Je to hrozný zákon, barbarský v rozsahu, ako žiadny iný potratový zákon na svete. Je to frontálne a úplné popretie slobody a dôstojnosti človeka, ako aj náboženskej slobody, dvoch ideálov, na ktorých boli založené Spojené štáty.

Sloboda, kvôli ktorej utekali Otcovia pútnici na lodi Mayflower cez Atlantik, aby založili osadu Plymouth, je práve týmto zákonom popretá. Od vylodenia v Massachusetts uplynulo 400 rokov, došlo k nemu v roku 1620. Amerika opísala oblúk, ktorý z nej robí inú krajinu. Pred 400 rokmi utekali z Európy kvôli svedomiu, teraz ich potomkom demokrati zrušili právo na výhradu vo svedomí.

Prešiel o sedem hlasov, 218 poslancov stratilo schopnosť rozlíšiť právo od bezprávia, len 211 bolo proti.

Po schválení tohto zákona v Snemovni možno konštatovať niekoľko vecí.

Po prvé, demokrati sú radikáli. S republikánmi – aj keď zavriete oči nad opačným prístupom – ich nemožno porovnávať. Republikánom sa v jednom štáte, v Texase, podarilo obmedziť právo na potrat. Reakciou demokratov je zavedenie najagresívnejšej podoby požiadavky na potrat po celej Amerike, vo všetkých štátoch.

Po druhé, pamätáte sa, ako sa pred voľbami písalo, že demokrati chcú skončiť kultúrne vojny, že chcú po Trumpovi spájať polarizovanú Ameriku, pamätáte, ako túto zavádzajúcu nálepku podporovalo aj mnoho kresťanov a establišmentových republikánov z minulosti?

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.