Nová kniha Michaela J. Knowlesa je konzervatívnym bestsellerom o slobode prejavu v Amerike. Pustil sa do tvrdej polemiky s libertariánmi.

V júni tohto roku vyšla kniha amerického konzervatívneho komentátora Michaela J. Knowlesa s názvom Speechless: Controlling Words, Controlling Minds (Bez slov: Kontrola slov, kontrola myslí), ktorá sa v prvom týždni po uvedení na trh stala najpredávanejšou nebeletristickou knihou v USA. Jej hlavnou tézou je, že konzervatívci by mali v politickom súboji s modernými liberálmi prehodnotiť vlastný postoj k slobode prejavu. 

Knowles pôsobí popri známejšom Benovi Shapirovi ako jedna z ústredných postáv konzervatívneho mediálneho projektu The Daily Wire. Tento tridsaťjedenročný katolík s talianskymi koreňmi a vzdelaním z Yale University má zmysel pre humor a cit pre vzbudenie pozornosti. 

Jeho prvá (a donedávna jediná) kniha vyšla pred štyrmi rokmi. Pod titulom Dôvody pre voľbu demokratov sa skrýva 266 takmer úplne prázdnych strán. Z tejto knihy sa stal bestseller a dodnes je to najpredávanejšia kniha politickej satiry na Amazone. Okrem toho o nej písali médiá po celom svete vrátane Slovenska

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.