V ochrane postavenia rodiny nie sme sami, naši susedia to vnímajú podobne, povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak, ktorý na demografickom summite v Budapešti zastupoval Slovensko. Česko, Maďarsko, Slovinsko a Srbsko reprezentovali premiéri.

Hlavnými témami dvojdňového demografického summitu v Budapešti boli rodina, pôrodnosť a udržateľnosť. Popri premiéroch európskych krajín na podujatí vystúpil aj bývalý americký viceprezident Mike Pence.

Na summite rečnili aj mnohí maďarskí i zahraniční politici či predstavitelia vzdelávacích a náboženských inštitúcií. Slovensko zastupoval minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) osamote.

„Na Slovensku a v krajinách strednej Európy povyšujeme podporu rodín nad migráciu. V ochrane postavenia rodiny nie sme sami. V Budapešti som sa stretol s kolegami na IV. demografickom summite a úprimne ma potešilo, že je nás viac, ktorí vidíme rozvoj našich krajín v prorodinnej politike, a nie v dovážaní ľudí zo zahraničia,“ povedal Krajniak k podujatiu v Budapešti.

Aj Český premiér Andrej Babiš (ANO) počas summitu vyzdvihol úlohu rodiny v udržiavaní spoločnosti a v zachovaní zvykov i tradičnej kultúry. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán (Fidesz) zase vyhlásil, že fungovanie štátu musí byť prispôsobené rodinám tak, aby sa z rodenia detí stal benefit.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.