Líder českých Pirátov Ivan Bartoš v novom interview pred blížiacimi sa voľbami varoval pred vznikom moslimskej Európy a upozornil na existenciu takzvaných no-go zón, pred ktorými by sme si nemali zatvárať oči. Tie jeho vraj otvorila situácia vo Francúzsku. V minulosti pritom širší prienik islamu na starý kontinent neodmietal a prial si existenciu sveta bez hraníc.

Jedna z najsilnejších českých politických strán, Piráti, sa dlhé roky profilovala ako výrazne progresívny politický subjekt. Platilo to aj pri vyhláseniach a činoch jej kľúčových predstaviteľov v otázke migrácie.

Líder tejto partaje Ivan Bartoš sa krátko pred svojím zvolením do stoličky predsedu nechal počuť, že by nemal problém s tým, keby bola Európa moslimská a vraj by si prial „život bez hraníc, ktorý žije v mieri“. Tieto slová zazneli už v roku 2009.

V roku 2016 sa podľa vyjadrenia v svojom statuse takisto zúčastnil dvoch proimigračných akcií. Jednu zastrešovalo združenie Nie rasizmu a niesla pomenovanie Solidarita bez hraníc – pochod proti rasizmu a xenofóbii a druhá sa nazývala Slniečkom a kávou proti xenofóbii a kalašnikovu.

Bartoš dnes: Nezatvárajme oči pred no-go zónami

V čerstvom rozhovore pre Rádio Impuls však uviedol, že s moslimskou Európu problém má. Odkazoval pritom na Francúzsko, v ktorom sa podľa jeho slov ukazuje, že ak je migrantov veľa, predstavuje to problém pre integráciu. „Vznikajú no-go zóny. Nezatvárajme pred tým oči,“ cituje Bartoša denník Mladá fronta DNES.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.