Špeciálneho agenta britskej tajnej služby MI6 stvárni v novej snímke o Jamesovi Bondovi prvýkrát herečka Lashana Lynchová. Podľa nej by mohla Bonda v budúcnosti hrať aj žena či dvojročné dieťa a ľudia by na film do kina aj tak prišli. O radikálnej zmene v obsadení hlavnej úlohy agenta 007 herečkou sa hovorí už dlhšie. Súčasný predstaviteľ postavy legendárneho agenta Jamesa Bonda Daniel Craig je však proti. Odmieta to aj hlavná producentka filmovej série či bývalá "bond girl".

Craig sa k údajnému obsadeniu ženy do úlohy agenta 007 vyjadril necelý týždeň pred celosvetovou premiérou nového filmu o Jamesovi Bondovi s názvom No Time To Die (Nie je čas zomrieť), ktorý je jeho piatym a posledným v sérii.

„Prečo by žena mala hrať Jamesa Bonda, keď by mala existovať rola rovnako dobrá, ako je James Bond, ale pre ženu?“ pýtal sa Craig v rozhovore pre Radio Times.

Debaty o zmene charakteru agenta sa medzi fanúšikmi série vedú už roky. Zatiaľ čo časť divákov by si túto zmenu priala, mnohí skalní fanúšikovia sú zásadne proti.

Nielen Bond

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.