Koaličná SaS chce predložiť do parlamentu návrh ústavného zákona o primeranom hmotnom zabezpečení v starobe. Liberáli predstavili znenie zákona, avšak počas diskusie deklarovali, že sú otvorení názorom odborníkov, ktorých návrhy môžu do ústavného zákona zapracovať, ak na nich bude zhoda.

Poslanec Národnej rady (NR) SR Marián Viskupič (SaS) počas diskusie uviedol, že je presvedčený, že pre zodpovedné vládnutie treba využiť to, že súčasná koalícia má ústavnú väčšinu. Návrh liberálov podľa jeho slov nie je konkurenčný oproti reforme 1. piliera, ktorú vo forme obyčajnej novely predložil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). "Je tam veľa bodov, ktoré pochádzajú z iniciatívy ministra," podotkol Viskupič a ilustroval to na naviazaní dôchodkového veku na strednú dĺžku života.

Poslanec za SaS Peter Cmorej poznamenal, že napriek tomu, že návrh predstavujú liberáli, neobsahuje ideologicky vyhranené veci. "Snažíme sa o široký politický konsenzus, preto sme tam nechali veci, na ktorých je dohoda," povedal Cmorej.      

Vekový automat      

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.