Len deň po tom, ako bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika neprávoplatne odsúdili na 14-ročný pobyt za mrežami, na verejnosť prenikli informácie o podaní ďalšej obžaloby voči jeho osobe. Tá sa týka prijatia úplatku od Petra Košča, blízkeho Slovenskej informačnej službe, za odňatie dvoch spisov.

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik čelí ďalšej obžalobe. Prokurátor ju na neho podal v súvislosti s prijatím úplatku vo výške 50-tisíc eur od podnikateľa Petra Košča, ktorého prezývajú aj Pán X a je známy konexiami so Slovenskou informačnou službou.

Informuje o tom portál Aktuality, pre ktorý posun v prípade potvrdila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (SŤS) Katarína Kudjáková. „Obžaloba Úradu špeciálnej prokuratúry v tejto trestnej veci bola podaná 14. septembra a pripadla zákonnému sudcovi na pracovisku v Banskej Bystrici,“ povedala.

Kľúčovým svedkom trestnej činnosti je údajne niekdajší šéf národnej jednotky finančnej polície Bernard Slobodník, ktorého spolu s ďalšími bývalými funkcionármi obvinili pri akcii Očistec.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.