Premiér Eduard Heger si vie predstaviť prípadnú vládu bez Sme rodina s podporou nezaradených poslancov Národnej rady SR, ak to bude viesť k výsledkom v prospech občanov a stabilnej vláde. Reagoval tak na otázky novinárov na pondelkovej tlačovej konferencii po rokovaní odbornej pracovnej skupiny k situácii v bezpečnostných zložkách. Hnutie Sme rodina sa do pracovnej skupiny nezapojilo.

 "Pre mňa je dôležitá stabilná vláda, ale aj vláda, ktorá má výsledky. Na to, aby sme mali výsledky, potrebujeme podporu parlamentu," reagoval premiér na otázky médií. Dodal, že vládnutie s podporou nezaradených poslancov si vie predstaviť, ak to bude viesť k výsledkom v prospech občanov.

Predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár koncom minulého týždňa oznámil, že sa jeho hnutie nebude zúčastňovať na zasadnutiach odbornej skupiny, ktorú inicioval premiér. Podľa vlastných slov nebude podporovať vytvorenie takzvanej druhej mafie. Vyzval koalíciu, aby sa vrátila k práci, ktorú sľubovala voličom. V prípade pokračovania nezákonností toho nechce byť súčasťou.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.