Útok polície na novinárku Moniku Tódovú a jej šéfa Konštantína Čikovského je otvorenie ďalšej kapitoly na ceste k deštrukcii systému. Ten však v jadre netrpí dotieravosťou novinárov, bremeno leží na pleciach ľudí z orgánov činných v trestnom konaní a advokátoch, čo cez novinárov účelovo vypúšťajú tajné informácie na verejnosť.  

Novinári Denníka N čelia obvineniu za to, že vo svojom článku odhalili identitu Petra Tótha ako utajeného svedka. Článok vyšiel krátko potom, ako Tóth začal spolupracovať s políciou a vypovedal, že pre Kočnera organizoval sledovanie novinárov.  

Pripomeňme, že Kočner s Tóthom takto sledovali s pomocou najatých bývalých členov tajných služieb viacerých žurnalistov, ktorí si dovolili o ňom písať kriticky – Mareka Vagoviča, Adama Valčeka, Zuzanu Petkovú či samu Moniku Tódovú. Terčom sledovania sa nevyhnutne nepriamo stali podľa všetkého aj deti novinárov, kočnerovcom pritom výdatne nezákonne vypomáhala aj bödörovská polícia a vzhľadom na to, že osem mesiacov pred tým došlo k vražde novinára a jeho snúbenice, šlo zjavne o informácie verejného záujmu.

Zverejnením tejto informácie mali vraj autori Denníka N spáchať prečin ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.