AKTUALIZOVANÉ Na univerzite v ruskom Perme sa strieľalo. Incident si podľa prvotných informácií vyžiadal niekoľko mŕtvych a zranených. Útočník je už v rukách polície. O svojom čine písal na sociálnej sieti.

Na univerzite v ruskom meste Perm sa strieľalo. ČT 24 s odvolaním sa na ruské médiá tvrdí, že na mieste sú zranení aj mŕtvi. Podľa ruských úradov zomrelo osem ľudí. Zranených je údajne najmenej desať osôb.

"V dôsledku (streľby) zahynulo osem ľudí a niekoľko sa zranilo. Presné informácie o obetiach a zranených sa spresňujú," uviedla hovorkyňa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie Svetlana Petrenková. Sedem zranených hospitalizovali, jeden z nich je vo vážnom stave.

Na zverejnených záberoch z miesta bolo vidieť, ako študenti vyskakujú z okien budovy. Niektorí si tým privodili zranenia. Niektorí lektori sa predtým spolu s nimi zabarikádovali v učebniach.

Univerzita prostredníctvom svojho oficiálneho účtu na sociálnej sieti VKontakte vyzvala študentov, aby sa zamkli v učebniach a zostali tam. Osoby, ktoré sa nachádzali v areáli univerzity, mali univerzitný kampus opustiť, ak to bolo možné.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.