Ak vláda sama vyvoláva konflikty, ktoré nedokáže riešiť a iba ich ďalej eskaluje, čo tým odkazuje voličom?

„Treba bojovať proti ficovskej mafii, ktorá ukradla tento štát. Nebudem ale na druhej strane podporovať vznik druhej mafie – pokojne ju nazvem čurillovská, a tá bude robiť to isté a zneužívať zákon," povedal dnes Boris Kollár.

A je to ďalší posun. Z vojny policajtov a vojny prokurátorov sa dostávame k vojne koaličných predsedov. Fauda sa práve dostala do vlády.

Ak Boris Kollár hovorí, že jeho strana nebude podporovať budovanie „čurillovskej mafie“, na čo má slúžiť nová pracovná skupina, ktorú včera ohlásili Igor Matovič a Milan Krajniak? Kollárov podpredseda tak robí presne to, čo už predtým predviedli medzi sebou policajti, potom prokurátori, potom policajti z NAKA a inšpekcie. Doteraz bol Kollár reprezentantom mafie pre médiá. Keďže pre Kollára je mafia Čurilla and Co., za ich predĺženú ruku vo vláde práve označil Hegera s Matovičom. Presne o tom totiž obidvaja včera hovorili.

Je úplne jasné, čo bude nasledovať.

Výpoveď Petrova a odposluchy, ktoré cituje Úrad inšpekčnej služby, sú hra. Čistý politický nezmysel, ktorého význam rastie iba preto, že vojna v bezpečnostných zložkách eskalovala do dnešnej podoby. A preto, že Kollára chce niekto politicky ešte viac diskreditovať.

Takéto hry a kampane sa v médiách vedú už mesiace, obetí je viacero, protichodných nezmyslov sa popísali mraky, zvlášť Kollár leží médiám v žalúdku. Až doteraz však Kollára za mafiu neoznačil ani Matovič, ani Sulík, ani Heger, ani Kolíková, ani Lipšic. Len médiá a tí, ktorí médiá informujú a vedú cez ne svoje vojny. Kollárovi dnes praskli nervy a prepóloval to na svojich koaličných partnerov.

Urobil presne to, čo Žilinka voči Lipšicovi či Zurian voči Mikulcovi – zbytočnú chybu. Ktorá všetko len zbytočne zhorší.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.