AKTUALIZOVANÉ Hnutie Sme rodina malo podľa stíhaného svedka Petra Petrova alias Tigra pohroziť povalením vlády v prípade odvolania vyšetrovateľky policajnej inšpekcie Diany Santusovej z funkcie. Krátko po uverejnení tejto informácie zvolal predseda NRSR a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár mimoriadny brífing. Na ňom reagoval na vytvorenie permanentného štábu, ktorý má zasadať pre dianie v polícii a na prokuratúre od pondelka. Kollár sa na ňom odmieta zúčastňovať s vysvetlením, že nebude podporovať, aby sa z jednej mafie vytvorila druhá. Priamo na tvrdenia o údajných plánoch Sme rodina na povalenie vlády nereagoval, ale v závere uviedol, že vládu povaľovať nechce.

Informácia o údajných plánoch kollárovcov na povalenie vlády vyplýva z odposluchov, ktoré cituje Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) vo vznesení obvinenia voči štyrom vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

„Tiger, keď som ho viezol, vraví, že má informáciu, že bola porada minister, premiér, Kollár, kde Kollár povedal, že pokiaľ sa niekto dotkne Santusovej, že povalia vládu,“ povedal príslušník Policajného zboru Peter Turňa obvinenému vyšetrovateľovi Pavlovi Ďurkovi a obvinenému dočasnému šéfovi ÚIS Petrovi Scholtzovi.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.