Konzervatívci z Európy sa budú v pondelok v metropole Slovenska rozprávať o ochrane kresťanskej kultúry a rodiny, identite strednej Európy a ľudských právach počas protipandemických opatrení.

Prvý ročník Konzervatívneho samitu sa uskutoční v pondelok 20. septembra v historickej budove Národnej rady SR na Župnom námestí v Bratislave. Pôjde o stretnutie konzervatívnych lídrov a osobností z politiky, kultúry, cirkví, občianskej spoločnosti, akadémie, biznisu a médií.

Rozoberať sa budú aj politické otázky, ale Konzervatívny samit bude niesť pečať nadstraníckosti. Jeho organizátorom je katolícke Spoločenstvo Ladislava Hanusa v spolupráci s Inštitútom Rodina a univerzitou Collegium Intermarium.

„Cieľom Konzervatívneho samitu je inšpirovať konzervatívne prostredie v politike, kultúre a cirkvi na Slovensku prostredníctvom stretnutia s európskymi konzervatívnymi osobnosťami. Zároveň chceme vytvoriť priestor na stretnutie a hľadanie jednoty v podstatných veciach a tiež povzbudiť k odvahe zasadzovať sa o kresťanské konzervatívne hodnoty,“ hovorí jeden z organizátorov Juraj Šúst.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.