Podávanie tretej dodatočnej dávky protikoronavírusovej vakcíny môže byť na Slovensku pomerne rozšírené. Svedčia o tom výsledky nového prieskumu, podľa ktorého by jej aplikáciu jednoznačne alebo asi žiadali dve tretiny opýtaných. Z rovnakej ankety tiež vyplýva, že očkovanie najmenších podporuje len úzka časť populácie.

V súvislosti s proticovidovou očkovacou kampaňou nielen na Slovensku, ale aj naprieč celým svetom, aktuálne rezonujú predovšetkým dve otázky. Prvou je podávanie tretej dodatočnej dávky a druhou očkovanie detí.

Premiér Eduard Heger začiatkom minulého týždňa oznámil, že ďalšia dávka vakcíny bude dostupná aj v našom štáte. Očkovanie ňou na Slovensku napokon odštartovalo 13. septembra. Dostupná bude už iba látka na báze mRNA.

Pokiaľ ide o očkovanie detí, aj v tejto oblasti u nás nastal posun. Injekcia by mala byť k dispozícii aj pre vekovú skupinu od 5 rokov. Nie však plošne, ale iba v rizikových prípadoch a po súhlase rodiča.

Toľko k verdiktom autorít. Aké sú však názory bežných občanov na obe problematiky? Zisťovaním práve týchto nálad sa zaoberal prieskum agentúry AKO, ktorý vypracovala pre reláciu TV JOJ Na Hrane. Zber údajov sa uskutočňoval formou online panelu v rozmedzí 13. – 15. septembra.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.