Pred nami je víkend a s ním aj televízne tipy. Čaká nás osem krátkometrážnych filmov, kriminálky, film pre staršie generácie či hudobný dokument o prvej speváčke džezu.

SOBOTA

Malý Ahmed si omylom zo školy prinesie zošit svojho spolužiaka Mohameda. Tomu sa prísny učiteľ vyhrážal, že ak príde do školy ešte raz bez domácej úlohy, dostane prísny trest. Ahmed mu chce zošit vrátiť, no nevie, kde býva jeho spolužiak. Navyše, jeho mama ho nechce pustiť von. Keď ho posiela kúpiť chlieb, malý chlapec v tom vidí šancu a chce nájsť domov svojho spolužiaka. Detskú nevinnosť z filmu Kde je dom môjho priateľa? z roku 1987 veľmi cítiť. Vysielať sa začne o 22:55 na Dvojke.

ČT art si na sobotu pripravila večer krátkometrážnych filmov. Odvysiela osem filmov, z ktorých väčšina vznikla v koprodukcii s Českou televíziou. Ako prvý film pôjde študentský film Adama Martinca Anatomie českého odpoledne. Príbeh sa odohráva počas letného dňa na jazere. Vyzerá to ako bežný deň, zmení sa to, keď jednej mame zmizli dve deti. Polícia na mieste nie je a do hľadania chlapcov sa nikto nemá. Film sa začne o 20:15. Po ňom budú nasledovať ďalšie. Posledný krátky film sa odvysiela o 22:55. Film Chôdza a beh získal v roku 2018 na festivale Anifilm v Třeboni hlavnú cenu. V takmer desaťminútovom filme sa stretávame s rôznymi osudmi ľudí z jedného paneláku.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.