Premiér Eduard Heger zvolal na štvrtok poobede rokovanie bezpečnostnej rady. Chce na nej predstaviť plán, ako bude riešiť situáciu v polícii. Informoval o tom pred zasadnutím vlády. Mimoriadne tvrdo sa k situácii v bezpečnostných zložkách vyjadril aj expremiér Igor Matovič.

Minister financií a líder OĽaNO Igor Matovič uviedol, že ak sa nevyrieši situácia v policajných zložkách, koalícia nemá zmysel.„Mafia sa snaží zahatať cestu spravodlivosti. Preto som požiadal ostatných koaličných partnerov, aby sme extrémne rýchlo situáciu riešili,“ povedal minister financií.

Ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) situácia v polícii neprekvapuje, pretože už dlhšie poukazovali na podozrenia, ktoré treba prešetriť. "Čo ma šokovalo, bol rozsah, akým prebiehali tie trestné konania," podotkol. Krajniak si myslí, že by sa vláda mala zamyslieť, ako nastaví systém bŕzd a protiváh, a to tak, aby sa nikde za žiadnych okolností nemohli manipulovať trestné konania.

Ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi (OĽaNO) sa nepáči realita, ktorá je tak v rámci Policajného zboru, ako aj v prokuratúre. "Treba urobiť nejaké zásadné rozhodnutie. Keď máte dve strany, tak predpokladám, že sú tam dve skupiny, a treba dobre zvážiť každý ďalší krok," skonštatoval Naď.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.