Okresný súd v Bratislave v noci zo stredy na štvrtok rozhodoval o väzobnom stíhaní štvorice vyšetrovateľov NAKA a dočasne povereného šéfa policajnej inšpekcie. Tí sú obvinení zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Trojicu mužov NAKA a šéfa inšpekcie súd do väzby aj poslal. O osude posledného sa bude rozhodovať vo štvrtok okolo obeda.

Obvineného vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jána Čurillu zobral v stredu večer sudca pre prípravné konanie Okresného súdu (OS) Bratislava III do väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné. TASR o tom informoval hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.

"OS Bratislava III vzal do väzby obvineného Jána Čurillu, a to z dôvodov takzvanej kolúznej a preventívnej väzby. Súd nenahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka. Neprijal písomný sľub obvineného. Obvinený podal sťažnosť, o ktorej po doručení bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave," objasnil ďalej Adamčiak.

Čurillu eskortovali do budovy súdu po 17.00 h a neverejný výsluch a rozhodovanie trvalo približne tri hodiny.

To isté platí aj o Ďurkovi

Sudca neskôr v priebehu noci zo stredy na štvrtok rozhodol, že do väzby pôjde aj ďalší vyšetrovateľ NAKA Pavol Ďurka. TASR o tom rovnako informoval hovorca súdu Adamčiak.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.