Futbalisti Juventusu zvíťazili v utorňajšom zápase Ligy majstrov proti rivalovi z Barcelony 3:0. Postup do osemfinále oslavuje Lipsko, ktoré si poradilo s Manchestrom United 3:2.

FC Barcelona – Juventus 0:3

Lionel Messi a Aaron Ramsey Foto : TASR/AP

Katalánci rovnako ako ich taliansky súper majú už postup do osemfinále vo vrecku. Juventus v domácej lige ešte neprehral a v Lige majstrov im jedinú prehru pripravili práve futbalisti Barcelony.

V ich poslednom vzájomnom zápase nestrelil Juventus ani jeden gól a Alvarovi Moratovi ich neuznal rozhodca dokonca až tri. Oko diváka bude tešiť po dlhej dobe meranie síl najlepších futbalistov planéty Lionela Messiho proti Cristianovi Ronaldovi.

Už v 12. minúte utiekol domácim po krídle Ronaldo, ktorého zastavil nedovolene Aráuja. Ronaldo si tak postavil loptu k bielemu bodu a nemýlil sa. V 20. minúte odskočili Kataláncom na rozdiel dvoch gólov.

Juan Cuadrado poslal perfektný center na McKennieho, ktorý sa v šestnástke nemýlil. V 36. minúte Messi vysunul do nábehu na ľavé krídlo Albu, ktorý mu loptu vrátil na hranicu šestnástky, jeho strelu však zlikvidoval Buffon. Po prvom polčase bola štatistika striel na bránu 3:3, ale Juventus si do prvej prestávky niesol dvojgólové vedenie.

Po ruke Lengleta sa v 51. minúte kopala druhá penalta v zápase. Do svojich rúk si to vzal opäť Cristiano Ronaldo a zvýšil už na 3:0. V druhom polčase zahral Argentínčan Messi výborný center na Griezmanna, ktorého hlavička skončila oblúčikom až na brvne Buffonovej bránky.

Messi mal prsty aj v ďalšej šanci, ale história sa opakovala, keď bol starý lišiak Buffon opäť úspešnejší. Juventus strelil aj svoj štvrtý gól v zápase, ale neskôr sa využitím systému VAR stav nezmenil. Meranie síl najlepších futbalistov dopadlo viac priaznivejšie pre Ronalda. Oba celky mali však postup vo vrecku a v osemfinále už čakajú na svojich súperov.

Red Bull Lipsko – Manchester United 3:2

Bruno Fernandes Foto : Twitter

Už od samého začiatku je H-skupina Ligy majstrov najzaujímavejšia. Pred minulým kolom mali ešte možnosť postúpiť všetky štyri tímy. „The Reds“ môže mrzieť hlavne posledný zbabraný zápas s PSG, ktorým si mohli ihneď zabezpečiť postup ďalej.

Pri remíze majú možnosť postupu oba tímy, avšak Parížania by museli s Basaksehirom prehrať. Lipsko si však bude brúsiť zuby na víťazstvo, keďže v Bundeslige v poslednom zápase remizovali s Bayernom a ukázali sa vo výbornom svetle.

Manchester nastúpil bez svojich ofenzívnych opôr Cavanniho a Martiala. Už v 2. minúte domáci zdvíhali nad seba ruky, keď obranu United prekvapil po Sabitzerovej prihrávke Angelino. V 9. minúte mohol Greenwood vyrovnať, ale proti bol Gulacsi. Naopak, hostia zvýšili na 2:0 po Haidarovej strele.

Lipsko absolútne ovládalo stretnutie. Padol aj tretí gól do siete United, no rozhodca s asistenciou systému VAR neuznal gól pre ofsajd. Manchester nehral svoju a Lipsko prechádzalo ich obranou ako nôž maslom. Zverenci Ole Gunarra Solksjaer tak v prestávke mali o čom premýšľať.

V druhej časti sa rozhýbal aj Manchester. Dôkazom bola Fernandesova strela, ktorou rozhýbal konštrukciu bránky. Obrana „The Reds“ opäť kapitovala, keď si v šestnástke najlepšie poradil Justin Kluivert a zvýšil na 3:0. Z pohľadu United to vyzeralo na katastrofický scenár. V 74. minúte vyšiel zo súboja Gulacsi – Fernandes opäť lepšie brankár, keď zneškodnil jeho nebezpečný projektil.

V 80. minúte však tradičný exekútor pokutových kopov Fernandes konečne prekonal domáceho brankára. Na rozdiel jedného gólu znížil po rohovom kope hlavičkou Paul Pogba. Gól potvrdil aj neskorší VAR. V štvrtej minúte nadstaveného času postrážil postup Lipsku brankár Gulacsi, keď si jeho spoluhráč strelil skoro vlastný gól. Lipsko tak oslavuje postup do osemfinále a Manchester United bude čakať na vyhrotenie situácie zo zápasu PSG – Basaksehir, keďže zápas sa predčasne prerušil.

Lazio – Club Bruggy 2:2

Foto : TASR/AP

Tento zápas ponúkal poslednú miestenku F-skupiny. Už jasný postupujúci boli futbalisti Borussie. Laziu stačila na postup aj remíza, no belgický celok musel vyhrať. V prvom vzájomnom zápase sa zrodila zaslúžená remíza a hral sa prevažne defenzívny futbal. Podobný priebeh sa čakal aj v rozhodujúcom postupovom zápase.

Lazio začalo aktívnejšie a v 12. minúte sa dostalo do vedenia vďaka Correovi. O dve minúty neskôr hostia dokázali vyrovnať po strele Vormera. V 27. minúte si však Lazio vzalo požičané, keď ich najväčšia hviezda Immobile premenila pokutový kop. V 39. minúte dohrávali hostia už len v desiatich, keď si po druhom hrubom faule vyslúžil červenú kartu Eduard Sobol.

Immobile mohol v druhom polčase zvýšiť, ale strelu vypálil nad brvno. Naopak, prišlo k vyrovnaniu v zápase. Vormer s nádhernou prihrávkou do šestnástky, kde sa k nej vo výskoku dostal Vanaken, a hlavou poslal loptu do siete. Bruggy aj v desiatich bojovali ako levy a mohlo to priniesť ovocie. Charles de Ketelaere mal postupový gól na kopačke, ale opečiatkoval iba brvno. Zápas sa skončil remízou, ktorá zabezpečovala Laziu postup do osemfinále. Bruggy aj vďaka smolnému záveru v Lige majstrov končia.

PSG – Basaksehir Istanbul prerušené

Basaksehir aj s naším Martinom Škrtelom bude hrať už len o prestíž, keďže postúpiť jeho klub už nemôže. Naopak PSG musí bezpodmienečne vyhrať. Práve Parížania majú papierovo najväčšiu šancu na preniknutie do osemfinále. Turci, ak zopakujú bojovný výkon ako proti United, môžu zamotať postupové miestenky do osemfinále.

Zápas sa prerušil za bezgólového stavu z dôvodu rasistických urážok zo strany štvrtého rozhodcu Sebastiana Coltescua z Rumunska. Po pätnástich minútach zamieril turecký klub do šatní, potom čo si ešte asistent trénera Pierre Webó vyslúžil vylúčenie. Hráči PSG na znak solidarity rovnako nechceli pokračovať v zápase.

Rozhodca reagoval na otázku, koho má vylúčiť, keď asistent údajne vyslovil „tomu čiernemu“. Situáciu bude určite riešiť disciplinárna komisia UEFA.