Poprad nasadil k trháku, Trečín natiahol víťaznú šnúru

HK Dukla Trenèín - HK Nitra Center Dukly Trenčín Janne Kettunen rozhodol predĺženie zápasu proti Nitre Foto: Radovan Stoklasa/TASR

V utorok sa dohrávali zápasy najvyššej hokejovej súťaže. Uspel vedúci Poprad a po zaváhaní Nitry, ktorá stratila predĺženie v Trenčíne, má na čele tabuľky šesťbodový náskok. Košice sú už tretie, na lídra strácajú desať bodov.

Poprad po gólových hodoch proti Zvolenu, ktorý zostrelil 9:2 tentoraz strelecky neexceloval. Prvá tretina skončila bez gólov a v druhej Svitana len odpovedal na vedúci gól Novozámčana Okoličanyho. Ani v tretej tretine to nebol strelecký koncert. Domáci boli častejšie pred Lackovičom, ale najväčšiu šancu mali vo vlastnom oslabení novozámockí „býci“, nevyužili samostatný nájazd na Vošvrdu.

Následne nenápadnú strelu Dalhuisena od modrej tečoval Tavi. Bol to jeho prvý gól s slovenskej lige a zároveň víťazný gól duelu. Poprad bol po góle aj naďalej aktívnejší a víťazstvo si udržal. Kamzíci si pripísali piatu výhru z posledných šiestich duelov a poistili si vedúcu pozíciu. Nové Zámky prehrali tretíkrát v rade a zostávajú šieste.

Výmena v tabuľke

V zápase tabuľkových susedov privítali Michalovce Detvu. Skóre otvoril v piatej minúte domáci Lalancette. Hostia odpovedali v presilovke zásahom Sýkoru a ďalší gól pridal obranca Rais. Líšky napriek početnej streľbe nevyrovnali. Hosťom patril úvod druhej tretiny, keď vedenie poistil Gachulinec. Svoj druhý gól v zápase pridal Sýkora, ktorý tentoraz skóroval v oslabení, keď potrestal laxnú rozohrávku McCormacka.

Domáci spustil kanonádu na Petríka, výsledkom bolo päťdesiatjeden striel na bránu Detvy. Gólové parametre mali ale len pokusy Lalancetta a Southorna. Detva si tak vezie zo Zemplína všetky body a Michalovce tiež vymenila na siedmom mieste v tabuľke.

Trenčín natiahol šnúru

Trenčín ťahajúci päťzápasovú víťaznú šnúru privítal druhú Nitru. Strelci sa na oboch stranách veľmi nečinili a Valent a Cowleym veľa práce nemali. Smolu zlomil až v polovici zápasu hosťujúci Tvrdoň.

Vojaci odpovedali v tretej tretine, keď sa dvomi gólmi v priebehu piatich minút presadil Valach. Dve minúty pred koncom tretiny poslal zápas do predĺženia hosťujúci Marek Slovák. V predĺžení sa o ďalší bod pre Trenčín postaral fínsky center Kettunen.

Banská Bystrica podľahla Košiciam

Banská Bystrica pod vedením dočasného trénera Paľova privítala rozbehnuté Košice. Tie si pripísali dvanásť bodov z posledných piatich zápasov. Do polovičky tretej tretiny sa zdalo, že nová metla domácim pomôže. Po dvoch góloch Misteleho viedli 2:0 a maďarský brankár baranov Vay sa dlho javil pre košickú ofenzívu ako neriešiteľný rébus.

Vyslali na neho vyše päťdesiat pokusov, ale ujal sa len Baránkov, šesť minút pred koncom. Ďalší český legionár Růžička po dvoch minútach vyrovnal v presilovke a tak sa na zvolenskom ľade predlžovalo. V ňom boli šťastnejší „oceliari“. Gól Vrábeľa ich poslal na priebežné tretie miesto, i keď treba dodať, že Slovan a Zvolen majú o tri, resp. štyri zápasy menej.

HC ’05 Banská Bystrica – HC Košice 2:3 pp (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)

Góly: 25. Mistele (Breton, Drew), 49. Mistele (J. Brejčák, Winquist) – 55. Baránek (Michal Chovan, B. Mráz), 57. D. Růžička (Michal Chovan), 64. Vrábeľ (Michal Chovan, Belluš).

HK Dukla Ingema Michalovce – HC 07 Detva 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: 6. Lalancette (Erkinjuntti, Bartánus), 34. Lalancette (Southorn, Erkinjuntti), 55. Southorn (Erkinjuntti, Lalancette) – 10. Sýkora (Marttinen, Gachulinec), 14. Rais (Rymsha, Ščurko), 23. Gachulinec (Valent), 28. Sýkora.

HK Poprad – HC Mikron Nové Zámky 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 35. Svitana (Preisinger, Haščák), 45. Tavi (Dalhuisen, Zagrapan) – 28. Okoličány (Števuliak, Drtina)

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)

Góly: 51. Valach (Okuliar, Alderson), 56. Valach (Rehuš, Rajnoha), 62. Kettunen (Bokroš, Bezúch) – 31. Tvrdoň (Cardwell), 59. Slovák (Gubo, Vitaloš)