Google školí svojich zamestnancov o tom, že všetci Američania vrátane batoliat sú rasisti. Tvrdí to americký konzervatívny režisér Christopher Rufo. Známy aktivista sa pritom opiera o údajné uniknuté dokumenty. Z tých odvodzuje, že pracovníci obrej technologickej spoločnosti sú vzdelávaní podľa kontroverznej ideológie kritickej rasovej teórie.

Korporácia Google má svojich zamestnancov v rámci antirasistického školenia vyučovať o kritickej rasovej teórii. Tvrdí to režisér a aktivista Christopher Rufo z konzervatívneho Manhattanského inštitútu a odkazuje na údajné uniknuté dokumenty zmienenej korporácie.

„Google začal antirasistickú iniciatívu, ktorá tvrdí, že Amerika je systémom belošskej nadradenosti a všetci Američania sú vychovávaní, aby boli rasisti,“ píše na sociálnej sieti Twitter. V nadväzujúcich príspevkoch hovorí o dokumentoch, ktoré majú pochádzať z vnútorného prostredia Googlu.

Spomínané školenia majú byť založené na kontroverznej kritickej rasovej teórii (Štandard o nej písal v tomto článku) a jej základných princípoch, kam patrí aj predstava existencie belošského privilégia alebo systematického rasizmu. V jednej z častí sa podľa Rufa píše, že zamestnanci majú „rozbiť“ svoju rasovú a sexuálnu identitu a následne sami seba ohodnotiť v rámci hierarchie moci a privilégií.

https://twitter.com/realchrisrufo/status/1435696884513861632

Nie ste rasista? Ste rasista

Súčasťou je tiež inštruktážne video, na ktorom figuruje hosť Ibram Kendi a vysvetľuje, že všetci Američania sú rasisti vrátane trojmesačných nemluvniat. Ľudia, ktorí vyrastajú v USA, sú podľa jeho slov takmer závislí na rasistických predstavách.

(viac…)

Zadajte váš email a čítajte mesiac zadarmo alebo sa prihláste do svojho účtu.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.