Pred nami je víkend a s ním výber televíznych tipov. Čakajú nás filmy o 11. septembri 2001, životopisný film o Stephenovi Hawkingovi a dokument o pápežovi Františkovi.

SOBOTA

Stephen Hawking bol známy fyzik a kozmológ. TV JOJ Plus v sobotu prinesie životopisný film práve o tomto fyzikovi a jeho neľahkom osude. Stephen mal našliapnuté na skvelú kariéru, učitelia na vysokej škole ho zbožňovali, mal priateľku, s ktorou sa ľúbili. No v tom sa mu začali diať čudné veci. Niekedy nevedel udržať rovnováhu a spadol. Lekári mu diagnostikovali nevyliečiteľnú chorobu ochrnutia nervového systému, ktorá sa môže skončiť predčasnou smrťou. So svojou priateľkou Jane sa tejto situácii postaví čelom, vezmú sa a snažia sa žiť. Stephen sa napokon dožil veku 76 rokov. Film Teória všetkého sa začne o 20:30.

Marcello je milujúci otec a majiteľ salónu pre psov. V malom talianskom meste má Marcello dobré meno. No to sa zmení, keď sa zapletie s nenávideným Simonom. Simon je bývalý boxer, ktorý je závislý na kokaíne, terorizuje celé okolie vrátane Marcella. V snahe získať svoju dôstojnosť späť, vymyslí Marcello plán na pomstu. Film Dogman pôjde na ČT art o 22:15.

Najnovšie autorské články